Ağız içinden dille kontrol edilebilen mouse geliştirildi

Ağıza yerleştirilerek cihazların kontrol edilmesini sağlayan bir ara birim fikri birkaç yıldır gündemde olan ve üzerine araştırmalar yürütülen bir konu. Bu süreci tamamlayarak nihai bir ürün haline getiren ise Augmental Technologies isimli bir şirket oldu.

Ürün özellikle felç ve türevi rahatsızlıklar sonucu telefon ve bilgisayar gibi cihazları elleri ile kontrol etmede sorun yaşayan bireyleri hedef alıyor. Ağıza yerleştirilerek neredeyse tamamen görünmez olan bu ara birime şirket ‘Mouthpad’ adını vermiş.

BAĞLANTI BLUETOOTH İLE SAĞLANIYOR KONTROL DİL İLE

Herhangi bir yazılımsal kuruluma ihtiyaç duymayan Mouthpad, kutusundan çıkar çıkmaz bluetooth bağlantısı ile tüm cihazlara bağlantı sağlıyor. Dental sağlık ürünlerinde de kullanılan ve herhangi bir risk içermeyen özel materyaller ile üretilen Mouthpad, MacOS, iOS, Windows, Linux ve Android işletim sistemleriyle uyumlu çalışıyor. Cihaz kutusunda 2 saat içinde şarj oluyor ve 5 saate kadar kullanım sunuyor.

Henüz satışları başlamayan ürünü deneyimlemek isteyenlerin, bekleme listesine kaydolması gerekiyor. Fiyat bilgisi ise henüz paylaşılmış değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir