BUÜ ve Platin Capital işbirliği protokolü imzaladı

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) ile melek yatırımcılık konusunda önemli çalışmalara imza atan Platin Capital İş Geliştirme A.Ş. arasında işbirliği protokolü imzalandı. Melek Yatırımcı Ağı’nı kurarak Bursa‘nın ilk akredite ağını oluşturan firma ile üniversite ortak bilimsel ve akademik çalışmalar yürütecek.

Üniversite-Sanayi işbirliğinin geliştirilmesi ve yeni sektörlerin halkaya dahil edilmesi için yoğun bir çaba gösteren BUÜ Yönetimi, Bursa‘da melek yatırımcılık alanında özel projelere imza atan Platin Capital firmasıyla işbirliği yapacak. Hazırlanan protokole BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ferudun Yılmaz ile Platin Capital İş Geliştirme A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sibel Kergiz imza attı. Törende BUÜ Teknoloji Transfer Ofisi Genel Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Nihal Sağlam ve firma Kurucu Ortağı Emir Akbayır ile Yönetim Kurulu Üyesi Murat Sorkun da hazır bulundu.

Düzenlenen protokol imza töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Ferudun Yılmaz, üniversite olarak sahip oldukları teorik bilgi birikimini, iş dünyasının pratik bilgi birikimi ile birleştirmeyi arzu ettiklerini vurguladı. Prof. Dr. Ferudun Yılmaz; “Teorik bilgi ile uygulamaya dayalı tecrübeyi bir araya getirdiğimiz takdirde çok olumlu sonuçlar alacağımıza inanıyorum. İşbirliği alanlarımız çok geniş. Proje konularımız da aynı şekilde sayıca çok fazla. Bursa bir sanayi kenti. Bizler de üniversite-sanayi işbirliğinin geliştirilmesi için büyük bir gayret gösteriyoruz. Platin Capital’in deneyimi ve iş alanı bizlere de kıymetli katkılar sunacak. Türkiye’deki 23 araştırma üniversitesi arasında yer alıyoruz. Dolayısıyla Ar-Ge çalışmaları ve bilimsel projeler bizim için her zaman özel bir önem taşıyor. Kıymetli projeler üreteceğimize ve bugün imzalayacağımız protokolün yeni işbirliklerine vesile olacağına inanıyorum. Aynı zamanda işbirliğimiz öğrencilerimize de deneyim, staj ve uygulama desteği olarak yansıyacak. Destekleri için firma yöneticilerimize teşekkür ediyor, işbirliğinin hayırlara vesile olmasını diliyoruz” açıklamasında bulundu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ekonomi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir