Çirkin saldırı sonrası hakemlerden ortak açıklama: Futbolu düşünecek durumda değiliz, geleceğimizle ilgili kararımızı vereceğiz

“MESLEĞİMİZE OLAN SAYGI BİZE KARŞI ŞİDDET SARMALINA DÖNDÜ”

Konu hakkında konuşan Süper Lig hakemlerinden Mete Kalkavan, ” Türkiye‘de hakkında iftira atılması, küfür edilmesi, hakkında temelsiz yalanlar uydurulması serbest olan tek kurum maalesef hakemlik kurumudur. Hakemlerin sessiz kalmalarının sebebi, üzerlerine atılan iftiralardan korkmaları değil, mesleklerine olan saygılarıdır. Bugün daha net görülmüştür ki mesleğimize duyduğumuz saygı resmen bize karşı şiddet sarmalına dönüşmüştür. Sürdürülemez ortamın çözümü için özellikle takipçisi ve mücadelecisi olacağız.” dedi.

“GELECEĞİMİZ İLE İLGİLİ KARARIMIZI AÇIKLAYACAĞIZ”

Arda Kardeşler ise, “Yaşananları herkes gördü. Söyleyecek hiçbir şeyimiz yok. Federasyon ve MHK alacağımız her kararda bizleri destekleyeceklerini belirterek ligleri ertelediler. Şu anda futbolu düşünecek durumumuz yok. Halil Umut Meler’in yanındayız. Sağlığına kavuştuğunda tüm hakemler bir araya gelerek geleceğimizle ilgili kararımızı açıklayacağız.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir