Dikkat: Dev VC ve Binance Labs, Bu 2 Altcoin’i Borsaya Boşaltıyor!

Dragonfly Capital olarak da bilinen ABD merkezli önemli bir kripto yatırım firması olan Brevan Howard Digital, önemli miktarda Lido DAO tokenini önde gelen kripto para borsası Binance’e kaydırdı. İşlem, 1,63 milyon dolar değerindeki LDO’nun transferini içeriyordu. Bir başka yerde ise Binance Labs, yatırımcısı olduğu bir altcoin projesinin tokenlerini Binance’a taşıdı.

Dragonfly Capital, LDO’yu Binance’a boşaltıyor!

On-chain veri hizmeti SpotOnChain’in bildirdiğine göre, Brevan Howard Digital’in kısa süre önce Binance’e 599.123 LDO token gönderdi. Tokenların piyasa değeri 1,63 milyon dolar. Brevan Howard Digital, geçtiğimiz dört gün içinde Binance’e yaklaşık 6,77 milyon dolar değerinde toplam 2,45 milyon LDO tokenı taşıdı. Bu arada, her bir tokenın ortalama değeri 2,77 dolar oldu.

SpotOnChain ayrıca, VC’nin cüzdanında şu anda 1,6 milyon dolar değerinde yaklaşık 584.000 LDO kaldığını belirtti. Buradan hareketle, bunun yakın gelecekte borsaya ek transfer olasılığını artırdığını vurguladı. Bu bağlamda SpotOnChain, şu paylaşımı yaptı:

Brevan Howard Digital (diğer adıyla Dragonfly Capital), yaklaşık 2 saat önce Binance’e 599.123 LDO (1,63 milyon dolar) yatırdı. Geçtiğimiz 4 gün içinde VC, CEX’e yaklaşık 2,77 dolardan 2,45 milyon LDO (6,77 milyon dolar) yatırdı. Ayrıca, kalan 584 bin LDO’yu (1,6 milyon dolar) yakında elden çıkarabilir! Tahmini toplam kâr: 9,17 milyon dolar (+%21).

LDO fiyatı satış baskısıyla düşüş gördü

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, borsaya olan transferler genellikle bir satış baskısını da beraberinde getirir. VC’nin büyük LDO varlıklarının Binance’e taşıması, token fiyatında bir düşüşle aynı zamana denk geldi. Çünkü bu hamle, varlığı doğrudan piyasada satmasına yönelik bir eğilim olduğunu gösteriyor. Bu durum, altcoin devam eden satış baskısının ortasında bir düşüş trendi yaşadığı için LDO yatırımcıları için kalıcı risklere işaret ediyor.

CoinMarketCap verilerine göre, LDO’nun değeri günlük bazda %2,2 oranında düşüş gördü. LDO, yazı sırasında 2,73 dolardan işlem görüyordu. Bu düşüşe rağmen, token için işlem hacmi %37 oranında artarak traderların ve yatırımcıların güçlü ilgisine işaret etti. Bununla birlikte, tarihsel performansına baktığımızda, geçen hafta %8,9’luk bir fiyat düşüşü görüyoruz. Ayrıca LDO, bir aylık toplam %14,54’lük bir kayıp gördü.

Binance Labs, borsaya PERP transfer etti, satış mı geliyor?

Bir başka yerde ise Binance Labs, yatırımcısı olduğu Perpetual Protocol’un PERP tokenlerini borsaya aktardı. Bir borsaya transfer genel olarak satış amacıyla yapılır. PERP, yazı sırasında hafif kayıpla 1,05 dolardan el değiştiriyordu. Dolayısıyla şu anda ciddi bir satış baskısından bahsetmek zor. Bununla birlikte ilerleyen saatlerde nasıl bir görünüme kavuşacağı belirsiz. Bu konu şu anda net olmasa da bir satışın olması muhtemel. Konuya ilişkin olarak on-chain veri gözlemcisi SpotOnChain, şu açıklamayı yaptı:

Binance Labs 750 bin PERP’yi (784 bin dolar) yaklaşık 50 dakika önce Binance’e 1,05 dolardan yatırdı. Özellikle, Binance Labs Perpetual Protocol’ün bir yatırımcısıydı ve 2 yıldır PERP ile aktif değildi. Şu anda Binance Labs hala 3 milyon PERP (3,14 milyon dolar) tutuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir