Gaziantep’te darbedildiğini söyleyen adamın torunu: Dedem bizi öldürtmek için kiralık katil tuttu

İHA

Gaziantep’in Şehitkamil ilçesinde yaşayan 80 yaşındaki Memik Batmaz, miras nedeniyle çıktığı iddia edilen aile içi tartışmada oğluna ev aldığı gerekçesiyle kızı, torunu ve damadı tarafından darp edildiğini, hırsızlıkla suçlandığını öne sürmüştü.

Olay sonrası iddiaların odağındaki torun Yunus Batmaz ile eşi Zehra Batmaz da şok edici iddialarda bulundu.

Kiralık katil tuttu: Yuvamızı yıkmaya çalıştı

80 yaşındaki dedeleri Memik Batmaz’ın iddialarına cevap veren torun Yunus Batmaz, dedesinin kendilerini öldürtmek için kiralık katil tuttuğunu iddia ederken, gelin Zehra Batmaz ise yaşlı adamın ayarladığı bir kadının kendisini arayarak, ‘eşinden hamileyim, aramızdan çekil’ diyerek yuvasını yıkmaya çalıştığını öne sürdü.

Hep yalan beyanda bulunuyor: Evine hırsızlık süsü verip suçlamayı benim üzerime atıyor

Memik Batmaz’ın Torunu Yunus Batmaz, “Hepsi yalan beyanda bulunuyor. Evlat düşmanı, torun düşmanı, evine hırsızlık suçu veriyor ve benim üzerime suçu atıyor. Parasıyla bize kadın tutuyor ve benim eşimi başka bir kadın tarafından aratarak eşinden 6 aylık hamileyim diye benim eşim arıyor. Biz de bunu savcılığa veriyoruz. Altından kendisi çıkıyor. Onun ardından evine hırsızlık süsü verip suçlamayı benim üzerime atıyor. ‘Beni dövdü’ yalanında bulunuyor. Hep yalan beyanlarda bulunuyor. Yani biz artık bir çare bulamadık. Yani en son gittik karakola ifade verdik dedik. Can güvenliğimiz yoktur. Malımızdan, mülkümüze bir zarar gelirse sorumlusu bu adamdır. En sonunda bana hapisten çıkan bir arkadaşımızı kiralık katil olarak benim peşime takmış 30 tane sıkacaksın buna demiş. ‘Sana şu kadar para beline tabanca takacağım ve yanımda gez hakim savcı tanıdığım var, seni yatırmam’ demiş. Adam da geldi bana anlattı gitti. Karakolda ifade verdik, beyanda bulunduk” şeklinde konuştu.

Torun Yunus Batmaz, Memik Batmaz tarafından kiralandığı iddia edilen kiralık katille kameralar önünde telefon görüşmesi de yaptı.

Kiralık katili aradı

Kiralık katil olarak tutulduğunu iddia eden M.K. isimli şahıs o telefon görüşmesinde, “Memik Batmaz beni ilk çağırdığında beni bir kişiyi para karşılığında vurduracağını söyledi. Kim olduğunu sorunca seni söyledi. Olmaz dedim. Yani öyle bir şey imkansız dedim ve geldim sana söyledim. Dede, torunu Yunus’u vurduracağını ve 30 kurşun sıkmamı söyledi. Biz karakola giderek şikayette bulunduk. Ben cezaevinden çıktıktan 15-20 günlük süre içerisinde söyledi. Ağustos ayının birinde ben cezaevinden çıktım. Karakoldaki ifademden 3 gün önce beline takayım şoförlüğümü ve korumalığımı yap” dedi.

“Evinin camını kırıyor, penceresini kırıyor, evi bu soyuyor diyor”

Dedesi hakkında çeşitli iddialarda bulunan torun Yunus Batmaz, “Bu adam bunları yaptı. Evinin camını kırıyor, penceresini kırıyor, evi bu soyuyor diyor. Polis ekipleri parmak izimi aldılar, olaya ilişkin parmak izim çıkmadı. Ben de kendisine dava açtım. Benim hanımımı başka bir kadın tarafından arattırarak ben eşinden 6 aylık hamileyim, aramızdan çekil diye. Biz de savcılığa verince altından kendisi çıktı. Biz yine atamızdır, dedemizdir diye ses etmedik. Araba halamındır, araba en başından halam almıştır. Arabada hiçbir hakkı da yoktur. Arabayı istedik, ‘arabanın hurdasını çıkartırım, başka yere kaçırırım, yere vermem’ dedi. Öyle deyince biz de gittik, arabamızı vermiyor, ben de vardım yanlarında ifade verirken arabayı biz el koyduk, arabayı aldık. Darp olayına ilişkin de evine hırsız girdi süsü vermiş sabahına olay yeri inceleme gelmiş. Olay yeri inceleme gelince parmak izi almış. Kimsenin haberi yok. Miras olayıyla ilgili şehir merkezinde bir yeri vardı, onu sattı. Buradaki yeri vardı, onu sattı. Sonrasında ise oğluna gitti bir ev aldı. Kimseye bir çöp vermedi. Kız kardeşleri kendisini mahkemeye verdi diye malı başkasının üstüne kaçırdı geçirdi” ifadelerini kullandı.

“Evime hırsız koydu, elektriğimi kestirdi, eşimden ayırtmak istedi, hırsızlıktan suçladı beni”

Dedesi tarafından kendilerine zulüm yapıldığını öne süren torun Batmaz, “Memik Batmaz dedemdir, benim dedem diyorum hala. Malı başkasının adına devretti. Kimse almasın diye kiracısı olan mermercinin adına devretti. Ondan sonra o malı verdikten sonra malı sattı. Diğer torunları ve çocuklarına aldı. Biz yine bir şey beklemedik, istemedik ama yakamızdan düşmedi. Evime hırsız koydu, elektriğimi kestirdi, eşimden ayırtmak istedi, hırsızlıktan suçladı beni en son kiralık katini tuttu ve iş bu seviyeye geldi” dedi.

Gelini anlattı: Kadının bir aradı ‘eşinden hamileyim, aranızdan çekil’ dedi

Memik Batmaz’ın gelini Zehra Batmaz da şok edici bir iddia bulundu.

Zehra Batmaz, diye konuştu.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir