Mersin’de Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu (TAF) tarafından düzenlenen Havalı Silahlar Federasyon Kupası’na 560 sporcu katılıyor. Erdemli Atış Poligonu’nda düzenlenen organizasyonda, havalı tüfek dalındaki yarışlarla başladı. Gün sonunda ferdi kategorisinde büyük erkeklerde Mert Nalbant, büyük kadınlarda Esin Akgün, genç erkeklerde Ahmet Kenan Ergin ve genç kadınlarda Hatice Yel birinciliğe ulaştı. Takımlar kategorisinde de genç erkeklerde Mersin Dikeç Olimpik Atıcılık Spor Kulübü, genç kadınlarda Kütahya Gençlik Merkezi ve Spor Kulübü altın madalya kazanarak kupanın sahibi oldu. Federasyon Asbaşkanı Akgün, Avrupa Şampiyonası için milli takım sporcularının seçileceğini belirtti.